Kļavu sīrupa glazēti pastinaki

Dec 4, 2010 | Dārzeņi, Receptes | 8 comments

Ļoti garda un vienkārši pagatavojama dārzeņu piedeva svētku galdam. Labs aizvietotājs vai papildinājums tradicionālajiem ceptajiem kartupeļiem.

Vielas:

pastinaki
šļuka kļavu sīrupa
šļuka neitrālas eļļas (piem. vīnogu kauliņu)

Daudzumi šeit atkarīgi no tā, kādu maltītes daļu vēlaties aizpildīt ar šo ēdienu. 8 cilvēku vakariņām kā vienu no 3 dārzeņu piedevām es ņemtu kādus 700 g. Ja ceptie pastinaki paliek pāri, tos var nākošajā dienā ielikt zupā.

Gatavot:

Uzkarsējiet krāsni līdz 200 grādiem. Pastinakus nomizo (ja miza izskatās skaista un nebojāta, var arī nemizot, vienkārši labi nomazgāt) un sagriež gareniski apmēram vienāda resnuma gabalos. Liek cepamtraukā, pārlej ar drusku eļļas un kļavu sīrupa, labi samaisa, šauj iekšā krāsnī un cep apmēram pusstundu.

Arī šo recepti ieguvu Naidželas Losones (Nigella Lawson) grāmatā “Nigella Christmas“, viņa to piedāvā kā vienu no piedevām tradicionālajam Ziemassvētku tītara cepetim.

8 komentāru

 1. eneiL

  Vai pastinaki ir tas pats, kas pētersīļu saknes?

 2. Krista>eineiL

  Nē, lai gan izskatās un garšo līdzīgi. Tirgū vairāk izplatītas ir pētersīļu saknes, bet var dabū arī pastinakus. Vajag tik pajautāt pārdevējām!

 3. santa

  man pastinakus ierādīja vācu radinieki- loti garšīgi!

 4. Gints

  Kur tādus Rīgā pārdod?

 5. Krista>Gintam

  Es parasti pērku tirgū, bet kādreiz esmu manījusi arī lielveikalos. Nejaukt ar pētersīļa sakni, kas izskatās līdzīga.

 6. Anna

  Tirgū un stokmanā (tad jau arī visos rimčikos) pastinaku nav!!! Ko lai dara?

 7. ligakrista->annai

  http://www.dabasdobe.lv pastinaki diezgan bieži dabonami 🙂

 8. Ieva

  Vai sāli un citas garšvielas nemaz nevajag?

Submit a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.
Ēdiena gatavošana ir dzīvības turpināšanai vitāli nepieciešama funkcija, kur prieku sniedz gan process, gan rezultāts. To var izbaudīt ar acīm, garšu, tausti, smaržu un citām maņām. Tas ir veids kā iepazīt citas kultūras. Tā ir pārsteigumu pilna radoša nodarbe, kurā dalīties ar mīļoto cilvēku. Vārdu sakot, gluži kā sekss 🙂


Jaunākie komentāri