Lietuviešu tirgus Āgenskalnā

Apr 4, 2019 | Tirgus | 1 comment

Ko Braļukas lietuviešu tirgū Aurēlija Anužīte-Lauciņa pastāstīja Mārtiņam Rītiņam?

Lietuvieši ir mūsu brāļi un māsas, viņiem patīk tirgoties un dejot, tāpēc marta pēdējā nedēļas nogalē Āgenskalna tirgus uzaicināja viņus ciemos!

Tur nejauši satikās Latvijas pazīstamākā lietuviete un slavenākais pavārs. Aktrise Aurēlija Anužīte-Lauciņa ar ģimeni bija atnākusi atbalstīt savus tautiešus un sameklēt lietuviešu gardumus, bet zarainā “eglīte” šakotis dienas vidū jau bija beigusies – vietējie to bija izpirkuši. Pie gaļas izstrādājumu stenda Aurēlija satika Mārtiņu Rītiņu, un pastāstīja viņam par tradicionālo lietuviešu kūpinājumu skilandis jeb kindziukas, ko gatavo no kapātas cūkgaļas.

Vēl Aurēlija pagaršoja un nopirka “Burkānciema” sieru, un laipni piekrita nobildēties ar pārdevēju (arī kazu gani) Mārīti.

Svētdien tirgotājus un tirgus viesus priecēja vietējās lietuviešu kopienas jauniešu un senioru deju kopas.

Braļukas ir pirmais tematiskais tirgus, ar ko Āgenskalnā šogad atklāta sezona. Lietuviešiem pie mums labi patika, patika arī pircējiem, tāpēc ceram viņus uzņemt ciemos arī turpmāk. No aprīļa tirgus būs vaļā katru dienu, izņemot pirmdienas, un nedēļas nogalēs regulāri plānoti pasākumi, piemēram, Urbānās kultūras festivāls 28. aprīlī, Stādu tirgus un regulārs Krāmu tirgus katru nedēļas nogali.

1 Comment

  1. Andele

    Šis bija super pasākums, liels prieks ka mēs varam draudzīgi izveidot kaut ko tik vērtīgu kopā ar mūsu kaimiņiem!

Submit a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.
Ēdiena gatavošana ir dzīvības turpināšanai vitāli nepieciešama funkcija, kur prieku sniedz gan process, gan rezultāts. To var izbaudīt ar acīm, garšu, tausti, smaržu un citām maņām. Tas ir veids kā iepazīt citas kultūras. Tā ir pārsteigumu pilna radoša nodarbe, kurā dalīties ar mīļoto cilvēku. Vārdu sakot, gluži kā sekss 🙂


Jaunākie komentāri