Neparasta zivs ar vīngliemežiem vēderā – piedāvā Marija Golubeva

Mai 14, 2010 | Receptes, Zivs | 0 comments

Ar lielu prieku piesaku pirmā viesbloga autori – kolēģi, draudzeni, izsmalcinātu gardēdi un lielisku pavāri Mariju Golubevu, kura piedāvā neparastu zivs recepti. Pati vēl neesmu provējusi, bet izskatās kārdinoši!

Tālāk stāsta Marija:

Šī ir pirmā no vairākām Burgundijas reģionālās virtuves receptēm, ko plānoju publicēt, izmantojot Kristas laipno viesblogošanas piedāvājumu. Pirms dažiem gadiem, paplašinot zināšanas par Eiropas kultūras vēsturi, izlasīju vairākas grāmatas par viduslaiku Burgundijas valsti un – kā ar mani parasti notiek – totālas apsēstības ar Burgundiju rezultātā aizbraucu brīvdienās uz Dižonu, kur iepazinos arī ar Burgundijas virtuvi. Nevaru teikt, ka šīs virtuves ēdienus gatavoju bieži: franču virtuve kopumā prasa diezgan lielu meistarību un produktu patēriņu. Bet ēdieni noteikti ir ieguldītā laika un naudas vērti – smalki un garšīgi.

Tātad, šoreiz runa par zivīm, pavisam konkrēti – zandartu, bet var izmantot arī līdakas fileju (pēc iespējas iepriekš atbrīvojot to no asakām).

2 porcijām (pamatēdienam) vai 4 porcijām (karstai uzkodai) būs vajadzīgs:

zandarta (vai līdakas) fileja – 4 gabali, katrs apmēram 120 grami
4 kūpinātās krūtiņas šķēlītes
5 šampinjoni
1 sīpols
50 gr sviesta
5-6 konservēti vīngliemeži (bundžiņas ar konservētiem vīngliemežiem bez čaulas var atrast “Stockmann” un “Sky”)
sāls, pipari pēc garšas

Sākumā sasmalcina šampinjonus un sīpolus, un cep pannā ar sviestu, tuvāk gatavības stadijai pievienojot sasmalcinātus vīna gliemežus. Pildījumu uz pusstundu ieliek ledusskapī.

Zivs fileju sagriež 4 gabalos un katrā ar asu nazi izveido kabatiņu, griežot paralēli galda virsmai. Kabatiņās ieliek pildījumu, aptin tās ar krūtiņas šķēlītēm (oriģinālā recepte paredz izmantot plāno tauku slāni no cūkas diafragmas, bet man vēl neizdevās pierunāt kādu gaļas pārdevēju Rīgā pārdot man šo vērtīgo produktu). Aptītas kabatiņas sākumā apcep pannā, tad uz 5-7 minūtēm ieliek cepeškrāsnī, kas uzkarstēta līdz 200 grādiem.

0 Comments

Submit a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.




Ēdiena gatavošana ir dzīvības turpināšanai vitāli nepieciešama funkcija, kur prieku sniedz gan process, gan rezultāts. To var izbaudīt ar acīm, garšu, tausti, smaržu un citām maņām. Tas ir veids kā iepazīt citas kultūras. Tā ir pārsteigumu pilna radoša nodarbe, kurā dalīties ar mīļoto cilvēku. Vārdu sakot, gluži kā sekss 🙂


Jaunākie komentāri