Recepšu izlase Jāņiem un jāņabērniem

Jūn 19, 2016 | Pārdomas | 2 comments

Ko likt galdā Līgovakarā vai vest ciemos Jāņamātei?

Paštaisītu Jāņu sieru! Pēc šīs receptes sienu to jau vairāk kā 10 gadus, vienmēr sanāk ļoti labi un tas no galda pazūd pirmais. Sieru siet ir viegli, veikli, tā ir nodarbe, kas beigās sniedz lielu gandarījumu. Es to parasti daru vienu vai divas dienas pirms Līgovakara, jo siers labi garšo svaigs un nav ilgi glabājams.

Veģetāras smēres un dipus, kur pamērcēt dārzeņus vai krekerus, vai vienkārši likt uz šķīvja un ēst klāt pamatēdienam kā mērci.

Aukstu, spirdzinošu tomātu zupu jeb manu versiju par gazpačo, kas lieliski pamodina sagurušus līgotājus nākošajā rītā. Vedot ciemos, sakapāju un salieku visas sastāvdaļas aizvākojamos trauciņos, bet pirms pasniegšanas vienkārši samaisu kopā un pievienoju Mežvidu tomātu sulu (tā sula tiešām ir lieliska, jo spiesta no tomātiem – nevar salīdzināt ar pakās ronamo atšķaidīto tomātu pastu). Zupa ir domāta pieaugušajiem, tāpēc nekautrējieties to uzasināt ar čili! To var viegli dzert no krūzēm vai papīra glāzītēm, lai nav jāsmērē bļodas un karotes.

Grillmeistariem – re kur manas vienkāršās marinādes gaļai, un šīgada favorītā recepte vistu pusspārniem.

Desertam – kādu viegli sadalāmu un ēdamu saldumu – šokolādes drupaču cepumus, rabarberu mufinus vai braunijus.

Līksmu līgošanu!

2 komentāru

  1. Antons

    Siers bija tiešām ļoti garšīgs!

  2. Igors

    Gaidu Jāņus tagad! 😀

Submit a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.




Ēdiena gatavošana ir dzīvības turpināšanai vitāli nepieciešama funkcija, kur prieku sniedz gan process, gan rezultāts. To var izbaudīt ar acīm, garšu, tausti, smaržu un citām maņām. Tas ir veids kā iepazīt citas kultūras. Tā ir pārsteigumu pilna radoša nodarbe, kurā dalīties ar mīļoto cilvēku. Vārdu sakot, gluži kā sekss 🙂