Māmiņu diena

Mai 10, 2014 | Pārdomas | 4 comments

Pirmie Ziemassvētki. Pirmā dzimšanas diena. Pirmā mammītes dzimšanas diena. Pirmā māmiņu diena – bez manas mammītes.

Kanva 40x40-01

Tūliņ gads būs riņķī, kopš manas mammītes vairs nav. Man ir neizsakāmi smagi rakstīt šos vārdus, bet paliek vieglāk, kad esmu to izdarījusi. Mana mīļā mamma, skaistā sieviete ar valšķīgo smaidu mežģīņu blūzē… blūze ir izgriezta no viņas smalkā, Austrālijas radu 70-tajos gados sūtītā kāzu tērpa, daļu no kā es savulaik vilku savā Žetonu vakarā, vai tamlīdzīgi.

Man kož acīs asaras katru reizi, kad redzu/dzirdu reklāmas par godu māmiņu dienai. Es vēlaizvien raudu katru dienu – kad vēroju savu mazo meitiņu un iedomājos, cik žēl, ka mammīte to neredz. Kad uztaisu viņas iemīļotu ēdienu. Kad daru lietas, ko līdz šim nekad nedarīju, jo to vienmēr darīja mamma – piemēram, mēģinot atcerēties visas paplašinātās ģimenes jubilejas, vai mežā vācot skujas, ar ko pārsegt kapus. Kad pērku viņas mīļākās puķes – dzejnieku narcises un frēzijas. Kad saviesīgā pasākumā vai pastā satieku mammas bijušos skolēnus, kuri neizbēgami man atgādina, cik ļoti es esmu viņai līdzīga. Kādreiz mani tas ļoti kaitināja, tagad vienkārši riju asaras. Jo es esmu Māleres meita, un viss!

Ko es nestu cienastā savai mammītei? Droši vien rupjmaizes ruleti, vai bumbieru-šokolādes tarti, vai varbūt rabarberu mufinus. Diemžēl nepaspēju mammai nodemonstrēt macarons

Priecīgu māmiņu dienu, mīļie draugi! Ceru, ka vairums no jums rīt līksmi nesīs mammām puķes un gardumus, nevis meklēs tirgū kapu mirtes. Piedodiet par šo skumjo rakstu. Mans vienīgais attaisnojums ir tāds, ka man kļūst mazdrusku vieglāk, kad dalos savās bēdās.

4 komentāru

 1. Vija

  no sirds jūtu līdzi

 2. Signe

  Loti sirsnīgi un cilvēcīgi. Arī acīs iekoda. Lai drusku mierina, ka tik skaistas atmiņas. Gaišu māmiņdienu!

 3. Edīte

  Kādu gaišu, brīnišķīgu meitiņu un nedziestošas atmiņas māmiņa atstājusi šai saulē! Nekas jau nemainīsies, – būs jāraud arī pēc 10 un 20… gadiem, kad atcerēsies māmiņu. Bet par vienu nebēdā,- viņa noteikti visu zina un redz… XOXO.

 4. Astride Zida

  Zen jau pagajusi mates diena bet tikai tagad izlasiju tavu rakstu.
  Jutu tev lidzi- mes esam abas laimigas kad mums bija tik milas maminas kas tik loti pietrukst xx

Submit a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.




Ēdiena gatavošana ir dzīvības turpināšanai vitāli nepieciešama funkcija, kur prieku sniedz gan process, gan rezultāts. To var izbaudīt ar acīm, garšu, tausti, smaržu un citām maņām. Tas ir veids kā iepazīt citas kultūras. Tā ir pārsteigumu pilna radoša nodarbe, kurā dalīties ar mīļoto cilvēku. Vārdu sakot, gluži kā sekss 🙂


Jaunākie komentāri