Varavīksne, bērni un citas pašsaprotamas lietas

Aug 5, 2021 | Pārdomas, Politika | 0 comments


“Mamma, ja divi vīrieši ir kopā, viņus sauc geji, bet kā sauc sievietes, kam patīk citas sievietes?” lietišķi pavaicāja desmitgadīgā meita kulināra šova laikā. Mēs kopā bieži Netflix skatāmies kulināros šovus – sacensības starp komandām, kas labāk un ātrāk uzceps kūku vai citu pārsteidzošu desertu. Dalībnieki vienmēr stāsta par sevi – ko dara ikdienā, ja ir amatieri, vai kā sākuši savu saldumu biznesu. Bieži partneri darbā ir arī partneri dzīvē, un tikpat bieži tie ir divas sievietes vai divi vīrieši. Mana meita par to nebrīnās. Tāpat kā par interviju žurnālā ar divām mammām, ko viņai parādīju – re, skaties, tās ir manas labas draudzenes, viņas ir divas mammas, es teicu. Jā, nu un?, prasīja meitiņa. Viņai tas liekas tikpat dabīgi, pašsaprotami un pieņemami, kā tas, ka cilvēkiem ir dažāda ādas vai acu krāsa.

Diemžēl daudziem mūsu valstī tā neliekas, tajā skaitā politiķiem un viedokļu līderiem, kas dara visu iespējamo, lai LGBT cilvēkiem liegtu tādas pašas tiesības veidot ģimeni kā heteroseksuāliem – tajā skaitā nostiprināt šādu diskrimināciju Satversmē, absurdā kārtā īsi pēc tam, kad Satversmes tiesa ir konkrēti lēmusi, ka šāda diskriminācija neatbilst valsts pamatlikuma garam.

Tāpēc es atkal piedalīšos Praidā – šogad nevis līksmā gājienā, bet pasākumos kopā ar draugiem, virtuāli un klātienē (ar zaļo sertifikātu, protams). Īpašs prieks, ka ar katru gadu aug uzņēmumu skaits, kas ar lepnumu atbalsta Praida pasākumus! Un īpašs paldies Mozaīkai, kas šogad Baltic Pride ietvaros sarūpējusi plašu un interesantu programmu nedēļas garumā!

Atskats uz manu >15 gadu Praida gājienu pieredzi Latvijā

0 Comments

Submit a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.
Ēdiena gatavošana ir dzīvības turpināšanai vitāli nepieciešama funkcija, kur prieku sniedz gan process, gan rezultāts. To var izbaudīt ar acīm, garšu, tausti, smaržu un citām maņām. Tas ir veids kā iepazīt citas kultūras. Tā ir pārsteigumu pilna radoša nodarbe, kurā dalīties ar mīļoto cilvēku. Vārdu sakot, gluži kā sekss 🙂


Jaunākie komentāri