Šo sildošo kariju pusdienās dod manā iecienītajā kafejnīcā MŪ, un saimniece Linda laipni piekrita dalīties ar recepti. Dalos tālāk!
Vielas:
1 liels sīpols
200 g šķeltie zirņi
1 laurlapa
3 krustnagliņas
pusotra tejkarote kurkumas
1 tējkarote malts kardamons
1 tējkarote kumīns (malts vai piestā saberztas sēkliņas)
kanēļa mizas gabals
1 tējkarote sāls
šķipsniņa čili pārslu (pēc garšas, atkarībā no tā, cik asu zupu vēlaties)
pusotrs litrs ūdens
1 laima vai citrona sula
200 ml kokospiena
sviests un/vai eļļa cepšanai
Pasniegšanai: vārīti rīsi, sautēti spināti, Nigella sēkliņas (Latvijā tās sauc arī par melnajām ķimenēm un sējas melnsēklīti)
Gatavot:
Zirņus pārlasa, noskalo un iemērc aukstā ūdenī – es mērcēju kādu pusstundu, bet Linda saka, ka mērcēšana galīgi nav obligāta. Sīpolu nomizo un smalki sakapā. Katlā uzsilda eļļu un sviestu, un sautē tur sīpolu apmēram 10 minūtes. Pievieno garšvielas (izņemot laurlapu, sāli un kanēļa mizu), samaisa un pasautē vēl pāris minūtes. Tad liek klāt nokāstus zirņus, ūdeni, laurlapu, sāli un kanēļa mizu, izmaisa, uzvāra un uz lēnas uguns vāra, līdz zirņi mīksti – 45 minūtes līdz stundai.
Kamēr zupa gatavojas, uzvāriet rīsus (200 ml rīsu aplej ar 300 ml vāroša ūdens, pievieno sāli un aizvākotus vāra uz vismazākās liesmiņas 15 minūtes) un sasautējiet spinātus (nomazgātas svaigas spinātu lapas pāris minūtes sautē olīveļļā kopā ar šķēlītēs sagrieztu ķiploka daivu, līdz tie savīst. var izmantot atkausētus, saldētus spinātus, bet veselas lapas, ne smalcinātos).
Kad zirņi mīksti, izņem laurlapu, krustnagliņas un kanēļa mizu. Pievieno laima vai citrona sulu, kokospienu un sablenderē.
Zupu lej bļodiņās, katrā liek karoti ar rīsiem, drusku spinātus un pārkaisa ar sēkliņām. Sēkliņu pievienošana ir mans papildinājums šai receptei, manuprāt der klāt un izskatās gaužām labi!
Kas par ideju!!!
Izklausās tiiik labi!
Paldies par recepti!
Izklausās ļoti garšīgi, paldies!
Man ir jautājums? Vai tiešām jāpievieno 1,5 l ūdens. Es nolēju kādus 350 ml pirms blenderēšanas, un man vienalga sanāca zupa, kas lejama glāzē. Bija garšīgi, bet nākamreiz grbētu lejumu bļodā:)).
Tev sanāca pārāk šķidra? Es drusku pamainīju oriģinālās receptes proporcijas atbilstoši savai gaumei, lūdzu maini tās uz to pusi, kas Tev labāk patīk 🙂
Zirņus bez mērcēšanas vārīju 15 min. spiediena katlā un sanāca ideāli. Dubultdaudzumam gan lēju mazāk ūdeni. Aptuveni tos pašus 1.5l un sanāca tāpat pašķidra. Iespējams, ka, lēni vārot katlā, ūdens zudums būtu lielāks.
Vai tiešām izmanto parastos šķeltos zirņus? vai tomēr kādu no dāliem? paldies,
Jā, parastos vietējos, z/s Kaņepītes ražojums, pirku ekoveikalā
Vakar uztaisīju – jā, arī man liekas par šķidru, un tas atsaucās ne tikai konsistencē, bet arī garšā..vienīgi citrons man laikam bija varen skābs gadījies – nākamreiz noteikti nelikšu vesela citrona sulu…patīk ideja, ka lieku iekšā rīsus – tie man vakar izdevās ideāli!!! spinātu vietā es ar dažādiem dīgstiem izlīdzējos – pavasarīgākai versijai:) paldies par recepti! to burkānu kūku vēl trenēšos – pirmais cepiens bija diemžēl ārāmetams….
Pagatavoju šo brīnumu, bet radās blaknes, kas nav īpaši patīkamas. Nezinu, kas nav pareizi sastāvā, bet nereāli pūš vēderu no šī gardā ēdiena…
Žēl to dzirdēt… pākšaugi jau mēdz izraisīt pūšanos, kas turklāt ir diezgan individuāla… varbūt pamēģini pagatavot ar sarkanajām lēcām šķelto zirņu vietā? Esmu dzirdējusi, ka tās pūš mazāk. Sarkanās lēcas arī mazāk jāvāra, 20 minūtes max, bez mērcēšanas (tikai noskalo). Ja uztaisi, priecāšos par atsauksmi, kā sanāca 🙂