Vesels ēdis jeb sarūpēsim Bērnu slimnīcai barošanas krēsliņus!

Feb 28, 2012 | Pārdomas | 14 comments

Pēc janvāra bloga ieraksta par kulinārajiem piedzīvojumiem Bērnu slimnīcā sazinājos ar Bērnu slimnīcas fondu un ierosināju palīdzēt savākt naudu bērnu barošanas krēsliņiem. Fonds atsaucās ātri un profesionāli, un nu mums visiem kopā ir iespēja šo problēmu atrisināt, lai mazie slimnieki vairs nebūtu jābaro klēpī vai gultā!

Fonda darbinieki kopā ar slimnīcas personālu noskaidroja, cik bērnu barošanas krēsliņu būtu vajadzīgi un kāds konkrēts modelis būtu slimnīcas prasībām vispiemērotākais. Slimnīcas novietnēm gan Torņakalnā, gan Gaiļezerā kopā būtu nepieciešami 44 krēsliņi, viens krēsliņš maksā 50 latus, tātad kopā jāsavāc 2200 latu. Iepirkumu un citas praktiskās lietas uzņēmies organizēt Bērnu slimnīcas fonds, kura mājaslapā publicēta informācija par šo akciju ar mīlīgu nosaukumu “Vesels ēdis!”, kā arī rekvizīti naudas pārskaitījumam. Fondam ir sabiedriskā labuma statuss, kas likuma ietvaros juridiskām personām ļauj saņemt nodokļu atlaides 85% apmērā no ziedojuma.

Mīļie draugi – no jūsu atsaucības un komentāru biruma secinu, ka neesmu vienīgā, kam situācija ar bērnu ēdināšanu slimnīcā liekas problēma. Nu tad atrisināsim kaut mazu daļu šīs problēmas visi kopā! Es jau noziedoju, un aicinu to darīt visus, kam ir  vēlēšanās ne tikai – kā teica mana bloga komentētājs Jānis, “pukstēt aizkrāsnē”, – bet kaut ko darīt lietas labā. Ticu, ka mēs kopīgiem spēkiem varam lietas mainīt uz labu. Jau iepriekš visiem paldies par atsaucību!

14 komentārs

 1. Liene

  Vai nevar ziedot lietotu krēsliņu? Piemēram, M. drīz vairs to nevajadzēs, bet ir vēl tīri labs.

 2. Krista>Lienei

  Palūgšu Bērnu slimnīcas Fonda pārstāvi šo komentēt – es sapratu, ka nē, jo slimnīcai ir specifiskas (un saprotamas) prasības, krēsliņiem jābūt viegli tīrāmiem, salokāmiem, viegli pārnēsājamiem, lietojamiem lielākā vecuma intervālā.

 3. Ilze

  Mana meita nesen bija bērnu krēsliņu lietotāja, tāpēc man jautājums – kur šāda cena radusies? Ne jau tāpēc, ka būtu žēl bērniem labāko, bet… lietojām šo http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/00069725/ kopā ar atsevišķi piestiprināmu galdiņu http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/40076093/
  Nekādas vainas šim variantam. Kas 50 latu vērtajam būs funkcionāli labāks? Šis nav kašķīgs jautājums, bet tīra nesaprašana. 🙂

 4. Bērnu slimnīcas fonds>Liene

  Lietotu krēsliņu arī varat ziedot, galvenais lai tas būtu viegli dezinficējams, vēlams salokāms un viegli pārnēsājams, un protams drošs! Koka gan labāk ne, jo tajā var ieperināties vīrusi.
  Krēsliņu varat vest uz Bērnu slimnīcas fondu, kas atrodas Bērnu slimnīcas teritorijā, Vienības gatvē 45, pirms tam zvanot pa tālr. 67064475 vai 29229133!

 5. Bērnu slimnīcas fonds>Ilze

  Ilze, liels paldies par informāciju! Izvērtēsim kopīgi ar slimnīcu, vai dažus krēsliņu nevaram pirkt arī šādus! Risks ar lētiem krēsliņiem ir to izturība un funkcionalitāte, jo kā saprotat slimnīcā šo vienu krēsliņu lietos ievērojami biežāk nekā mājās ar vienu bērniņu, un mūsu mērķis ir nopirkt lietu, kas kalpos nevis vienu, bet vairākus gadus! Pēc bildes grūti saprast, cik Jūsu ieteiktais krēsliņš ir stabils un cik izturīgs. Otrkārt, svarīgi, lai krēsliņu pēc vajadzības var nolaist pusguļus, lai ērti varētu pabarot arī bērniņus, kas vēl nesēž. Un, tā kā palātas nav lielas, tad meklējam tādus krēsliņus, ko var salocīt tad, kad tos nelieto.
  Šobrīd esam noskatījuši šādus: http://www.babystore.lv/index.php?dir=view&id=20024
  Ja varat ieteikt kādu citu labu ražotāju, noteikti informējiet mūs!

 6. Agnese

  Arii mana meitinja lietoja kreeslinju no Ikea, tieshaam eerts un viegli tiiraams,arii stabils. Saliekams gan nav, bet daudz vietas neaiznjem. Cena ir ljoti laba.

 7. Guna

  es ari savai meitai Ikea kreslu izmantoju, ideali viegli kopjams (plastmasa,nekadu spraugu etc),ir siksnina, vietas daudz neaiznem, stabils. regulejams slipums gan nav. viegli izjaucams paris detalas un uzglabajams,ja nav vispar nepieciesams kadu bridi un saliekams apmeram minutes laika, ja vispar ne atrak.cena vispar-kopa laikam 16ls ar paplati bija.

 8. Anete

  Sveika, Krista. Mani ļoti iepriecina un iedvesmo tavs blogs. Tā kā darbojos nozarē, kas cieši saistīta ar ēdienu, vēlējos uzzināt vai ir iespējams ar tevi sazināties personīgi (e-pasts)?

 9. Krista>Anetei

  Man liels prieks, ka patīk mans blogs 🙂 Lūdzu raksti krista.baumane@gmail.com

 10. Anna

  Krista, man ir liels prieks, ka Tu ne tikai raksti par šo problēmu, bet arī reāli darbojies, lai problēmu atrisinātu praktiski. Paldies Tev! 🙂

 11. Ieva

  Liels paldies Krista! Noziedots, jo arī es biju viena no tām personām, kas iepriekšējā reizē izrādīja savu sašutumu par šādu krēsliņu neesamību. Jācer tik, ka liks likti lietā:-)

 12. Liene

  Es tieši arī gribēju rakstīt par IKEA krēsliņiem. Dzīvoju viena no Skandināvijas valstīm, un te publiskās vietās ir ļoti izplatīti iepriekš minētie IKEA krēsliņi, līdz ar to tiem ir augsta noslodze, un nedomāju, ka viņi tos maina ik pārnedēļas. Jā, nenolaižās līmeņos, un nelokās, bet ja nemaldos, tos var sakrāmēt vienu iekš otra. Varbūt ne visus, bet daļu var pirkt šos no IKEA, jo cena ir vairāk nekā pievilcīga.

 13. Kristīne

  Kopējai sajūsmai par Ikea krēsliņu es gribu likt pretī savu pieredzi, ka ne vienmēr tas ir labākais risinājums. Pēc mūsu ģimenes pieredzes, Ikea krēsliņā var sēdināt tikai paaugušos bērnu, kurš ir ar;i pietiekoši liels fiziski, jo krēsls ir diezgan vaļīgs. Mana trīs gadus vecā meita tajā joprojām neaizņem visu krēsla platumu un ēdot viņai jāliek aiz muguras spilvens, lai viņa varētu gan atspiest muguru, gan būt tuvu galdam. Ar paplāti kopā vispār nav iespējams paēst, jo attālums no atzveltnes līdz paplātei ir (maza bērna mērogā) milzīgs un viss ēdiens nonāk bērnam klēpī.
  Manuprāt, daudz labāks ir krēsls ar regulējamu paplātes attālumu un atzveltni. Pieņemu, ka slimnīcā, kur krēsliņā barojamo bērnu vecuma amplitūda ir ļoti liela, Ikea krēsli nebūs labākais risinājums.
  Visbeidzot – liels paldies, Krista, par iniciatīvu!

 14. Kristīne

  P.S. Gribēju vēl piemetināt, ka pēc fizioterapeita (K.Hēlas) norādījuma, ļoti svarīgi ir, lai barojamam krēslam ir atbalsts pēdiņām un lai sēžot krēsliņā un ēdot kājas nekarājas gaisā. Ikea krēslam kāju atbalsta nav.
  Bet viss, protams, gaumes un pieraduma jautājums 🙂

Submit a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.
Ēdiena gatavošana ir dzīvības turpināšanai vitāli nepieciešama funkcija, kur prieku sniedz gan process, gan rezultāts. To var izbaudīt ar acīm, garšu, tausti, smaržu un citām maņām. Tas ir veids kā iepazīt citas kultūras. Tā ir pārsteigumu pilna radoša nodarbe, kurā dalīties ar mīļoto cilvēku. Vārdu sakot, gluži kā sekss 🙂


Jaunākie komentāri