Plānās pankūkas

Sep 19, 2010 | Receptes, Saldie

Mans mīļākais brīvdienu brokastu ēdiens, jo īpaši tāpēc, ka tās parasti taisa mans vīrs 🙂

Pirms kāda laika Twitterī manīju saraksti par tēmu “cik grūti izcept labas plānās pankūkas, jo tās vienmēr izjūk/saplīst”, tapēc gribu piedāvāt savas ģimenes recepti, kas pārbaudīta 10 gadu garumā. Recepti atradām grāmatiņā, kas nāca līdzi blenderim. Kāds gan blenderim varētu būt sakar ar pankūkām, jūs varbūt brīnīsieties. Sakars ir tāds, ka ar blenderi vislabāk var mīklā iejaukt maģisko sastāvdaļu, kas šajā gadījumā ir sviests – tas gan padara pankūkas elastīgas, gan garantē, ka tās cepšanas procesā nelips pie pannas un nesaplīsīs (cepot pannu vispār nav nepieciešams ietaukot).

Vielas:

1/2 l piena
2 olas
200 g miltu
50 g sviesta (jāņem tiešām īsts, kvalitatīvs sviests, nevis margarīns vai augu tauku pasta)
pa nelielai šķipsniņai sāls un cukura

Gatavot:

Blenderī liek olas, pienu, garšvielas un sviestu (aukstu, var ņemt taisni no ledusskapja), un sāk kult. Pakāpeniski pievieno miltus un visu labi sakuļ. Vislielāko pieejamo pannu labi uzkarsē un ar kausiņu lej virsū mīklu, to vienmērīgi izlīdzinot, kustinot pannu. Lai pankūkas sanāktu iespējami plānas, jācenšas liet iespējami nedaudz mīklas – tieši cik, atkarīgs no pannas izmēra, to jūs paši pēc pirmās pankūkas sapratīsiet un varēsiet piekoriģēt. Pankūka izcepsies ļoti ātri, faktiski tiklīdz tā ir izlīdzināta, jāsāk jau skatīties, vai nevajag griezt otrādi.

No šāda mīklas daudzuma sanāk apmēram 10-12 pankūkas. Ja ar to nepietiek, ļoti vienkārši ir palielināt mīklas apjomu par trešdaļu (+ 1 ola, 25 g sviesta, 250 ml piena, 100 g miltu) vai divām.

Esmu šīs pankūkas taisījusi arī ar griķu miltiem – sanāca labas, griķu garšu jūt cauri diezgan spēcīgi, tāpēc tās noteikti nepatiks griķu nīdējiem.




Ēdiena gatavošana ir dzīvības turpināšanai vitāli nepieciešama funkcija, kur prieku sniedz gan process, gan rezultāts. To var izbaudīt ar acīm, garšu, tausti, smaržu un citām maņām. Tas ir veids kā iepazīt citas kultūras. Tā ir pārsteigumu pilna radoša nodarbe, kurā dalīties ar mīļoto cilvēku. Vārdu sakot, gluži kā sekss 🙂


Jaunākie komentāri